Kurt Vonnegut - życie, twórczość i ...Kim jest mądry ów człowiek
  Jak o Kurcie Vonnegucie w Polsce pisano
  Jak Asia z Krzysiem przekładali to, co o Kurcie Vonnegucie w Świecie pisano
  Co nie zmieściło się wyżej, a przeczytania warte
  Krynice mądrości, z których Asia z Krzysiem materiały do tej strony czerpali a i inne miejsca zobaczenia warte
  Kim są Ci mądrzy ludzie...;-)
  Miejsce na peany pochwalne...
Polska bibliografia krytyczna


Poniższe zestawienie jest próbą zebrania pełnej polskiej bibliografi krytycznej poświęconej twórczości Kurta Vonneguta. Jest ona zbudowana w oparciu o wiele różnych źródeł, jednak może zawierać pewne luki. Jeśli jest Ci znane wydawnictwo, które ukazało się na polskim rynku, a nasza bibliografia go nie uwzględnia będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z nami swoimi uwagami i pomożesz nam w jej uzupełnieniu. Wiele artykułów bądź nie ma tytułów, bądź ogranicza się do opisowego zasygnalizowania jego zawartości. Jest to spowodowane tym, że nie udało się dotrzeć bezpośrednio do źródła i w tej chwili obejmuje ona lata 1970-79, jednak wkrótce pojawią się kolejne dekady.
Równocześnie będziemy sukcesywnie umieszczać teksty zawarte w niniejszej bibliografii. Umieszczone teksty będą oznaczone znaczkiem , który będzie odsyłaczem do niego. Prezentowane recenzje niekoniecznie są bliskie poglądom autorów strony.

Publikacje prasowe


Książki

  rok 1971

 • K. Vonnegut, Kocia Kołyska, tłum. L. Jęczmyk.

  rok 1972

 • K. Vonnegut, Rzeźnia numer pięć, tłum. L. Jęczmyk.
 • Almanach fantastyczno naukowy. Kroki w nieznane t.3, zbiór opowiadań science-fiction, wybór L. Jęczmyk. Książka zawiera utwory m.in. K. Vonneguta, S. Lema, R. Sheckleya, E. Wnuka-Lipińskiego.

  rok 1974

 • Almanach fantastyczno naukowy. Kroki w nieznane t.5, zbiór opowiadań science-fiction, wybór L. Jęczmyk. Książka zawiera utwory m.in. K. Vonneguta, I. Asimowa, R. Bradbury, Ph. J. Farmera;

  rok 1976

 • K. Vonnegut, Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater, tłum. L. Jęczmyk.
 • Czy to pies, czy to bies. Opowiadania o psach., wyd. 1976. Książka zawiera opowiadania m..in. K. Vonneguta, A. Czechowa, A. Dygasińskiego, J. Londona, J.O. Curwooda.

  rok 1977

 • K. Vonnegut, Pianola, tłum. W. Niepokólczycki.
 • K. Vonnegut, Śniadanie mistrzów, tłum. L. Jęczmyk.

Wydawnictwa książkowe zawierające artykuły poświęcone Kurtowi Vonnegutowi

  rok 1977

 • Z. Lichaniak, Pisarz niespodzianka - o "Rzeźni nr 5" i "Kociej kołysce" [w:] Przybliżając odległości, Wrocław, 1977.

  rok 1979

 • R. Biliński, Na marginesie "Pianoli" [w:] Warsztaty Literackie Filologów, p. red. R. Bilińskiego, J. Brody, R. Gawłowskiego, J. Jankowskiego, L. Pułki, bez wydawcy, 1979.
Skrzynka Asi Skrzynka Krzysia

Wszelkie pochwały, peany i zachwyty, a także propozycje współpracy prosimy zamieszczać w Księdze Gości lub przesyłać bezpośrednio do Aśki lub Krzyśka.

Strona Główna   Powrót